Spica za filmove

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Video zapisi polako zauzimaju svoje mesto pa je red da napravim i neku spicu za te filmove i evo jedan kandidat od nekoliko. Ne bi bilo lose da se da neki komentar u vezi ovoga, lakse je kada to rade vise ljudi :)


 
Ode ti u rezisere, jos ce pasti neki Oskar.

Ovo gore receno je pola sala u kojoj ima mnogo zbilje, a spica mi se mnogo svidja:sampion:
 
Evo i filmica sa logom, to bi trebalo ovako da izgleda ako u medjuvremenu ne nadjem nesto lepse :) Logo je na pocetku i negde na sredini se pojavljuje ponovo. Ovaj film je u galeriji :)
Pa daj ocenu za to a za oskara ne brini, svi su podeljeni odavo a mi amateri samo se malo batrgamo jer je ovo jos daleko od neceg uradjenog kako treba.

Garden Pond

 
Last edited:
  • Like
Reactions: Fauna and zopex2008
Pa nije losa, malo decije nekako deluje :) samo bar napravi neki prelaz izmedju, ovako je kao ubaceno iz neba u rebra.
 
Pa mi smo velika deca :)
Da budem iskren i mene malo muci sve to. Sa ovakvim logom kakav je ja nemam neki veliki izbor. Mogu da ga vrtim levo,desno, gore dole i sta ti ja znam sta sve a to uvek nekako deluje, kako ti kazes, "decije". Stavio sam i drugu mogucnost, nedge oko 1.40, gde se logo samo pojhavljuje na kratko u desnom donjem uglu. Prvobitno sam tako zapoceo, film pocinje odmah a posle par sekundi pojavljuje se logo u gornjem desnom uglu. To je igra sa Chroma key pa sve ove zezalice sa svetlom tu ne mere nikako :)
Inace ima tu mali prelaz, fade out je mozda kratak ali je tu. Mogucnost je ubacivanje naziva filma izmedju a da se to izbaci iz pocetka filma. Evo dok sam ovo pisao zastao sam malo da vidim kako to ide i recimo Universal koji ima isto dako "deciji" uvod pravi pauzu od skoro tri sekunde, samo crnilo, pa izbaci teks "Universal pictures presents". Deluje sasvim ok ali ja ne pravim filmove za bioskop nego za pogledati neki kratak video klip na kompu pa je i vreme bitno. Mislim da ljudi gube strpljenje ako je uvod dug.
Sve u svemu videcu i gore navedene oipcije, sve je ovo jos u povoju, pomalo lutam :)
 
Po meni je spica sasvim solidna, a nije mnogo nametljiva da skrene paznju sa kratkog filmica.
Najvaznije je da postane prepoznatljiva i da iza nje idu lepo snimljeni filmovi.
A sto se dece tice, odrasli muskarci se razlikuju od dece samo po tome sto imaju skuplje igracke:)