Uvoz riba

Lep uvoz :) Nego da li je u pitanju Rainbow badis ili pravi Badis?

Sad kad malo bolje gledam najvise mi lice na Rainbow Badis. Imaju crvene pruge, a koliko sam video na netu Badis badis je plava riba.
 
Njaveci problem da odredim koje su je njihova velicina (2cm). Najvise lici na Dario, jer ima ove izrazene crvene pruge. Ali bice oni jos kod mene dok ti stignes pa cemo zajedno odrediti koje su:)
 
Hvala Krcko:) . U medjuvremenu sam stupio u kontakt sa njim pa cu videti sta ce od svega biti.
 
Nisam se olenjio sa pisanjem ali ubi me racunar. Ovo pisem vec treci put, a on se resetuje. Narucio sam novi i jedva cekam da stigne da se vise ne mucim.
Inace sto se tice ovog uvoza Brigite rasprodate, Chopri ostalo nesto malo, a Reinbow badis raste sporo ali je jako lepa riba. Malo je kilav na hranu i tesko se navikava na suvu ali zato satire larve komaraca kojih ove godine ima u velikim kolicinama tako da nije problem. Napisi koliki su ti tvoji Badisi i cime ih hranis.
Inace ovih dana ocekujem jos nesto iz uvoza ali o tome kad stigne.
 
Vec sam napisao da pokusavam da prikupim sto vise vrsta riba koje su se retko pojavljivale kod nas i da se malo igram sa njima i pokusam da ih razmnozim. Prestao sam da radim ono sto ovde zovemo komercijala i trudim se da budem ekskluzivac bar u necemu.
Do sada skupljeno i razmnozeno:
Skalar plavi ( radim jos jedan do dva mresta i prestajem,jer su i drugi poceli da ga rade)
Farlowella
Corydoras duplicareus
Corydoras habrosus
Corydoras pigmaeus
Corydoras similis
Corydoras trilineatus
Sewellia lineolata
Orizias woworae
Pseudomugil furcatus
Ancistrus LDA 16
Rineloricaria L 10a
Panaque maccus
Apistogramma agassizii.
Ako neko ima nesto interesantno od riba i voljan je da proda ili zameni za nesto moze slobodno da mi se javi.
 
Do sada skupljeno i razmnozeno:
Skalar plavi ( radim jos jedan do dva mresta i prestajem,jer su i drugi poceli da ga rade)
Farlowella
Corydoras duplicareus
Corydoras habrosus
Corydoras pigmaeus
Corydoras similis
Corydoras trilineatus
Sewellia lineolata
Orizias woworae
Pseudomugil furcatus
Ancistrus LDA 16
Rineloricaria L 10a
Panaque maccus
Apistogramma agassizii.
Ako neko ima nesto interesantno od riba i voljan je da proda ili zameni za nesto moze slobodno da mi se javi.

Skromno ;)
moraću redovnije da obilazim prodavnice...
 
Jaojoj, Glasser-glasser, a ja malo google po ovim vrstama što je drug Zoo uvezao, pa mi voda krenula na usta. Jeste trenutno sam gladan, ali nije od toga. Gledam ovu moju kanticu od 23l Fluvala Edge, koji mi se već par meseci ništa ne sviđa, ali šta ću mu sad, i sve tako iz meseca u mesec se mislim šta tu bre da gurnem kad ni oni rakovi nisu bas išli lepo.
I sad ove male vragove grgečolike na koje nisam mislio godina, ma ne znam ni kad sam poslednji put naleteo na pomen. I evo me na ebay, videćemo, a vama hvala za ideje. Ali teško išta osim Garra rufa i Mojito punch-a može da se uklopi u ovu vrućinu.
 
Covek ti je cudno bice. Kad je ovde zeli da ode tamo, kad je tamo onda mu fali ovo ovde.
Ja bi sutra isao tamo da kupim i donesem preksutra ovde sve ono sto ima tamo, a nema ovde. To ti je slucaj i sa tobom druze Roguse. I ne sekiraj se, bice jos gore. Sto budes vise zaradjivao imace manje vremena i polako ces da zaboravis na ovaj hobi. A onda jednog dana kad uplovis u mirnije vode ko zna, mozda mu se i vratis. Ja sam to probao pa znam. Zato dok jos imas malo vremena napisi neku rec o akvaristici tamo.
 
Ebiga tako je to mada to pravilo ne vazi za mlade. Meni fali "ono tamo" i kada sam na "ono tamo" ja opet hocu "ono tamo" tj "ovo ovde" . To mu dodje nesto kao izgubljena generacija, skrasicemo se u ilovaci.
Na srecu nasa deca ne mise tako jer se njima *ebe za "ono tamo" osim ako tamo nema neke dobre zezancije pa da dodju i da se zabave.

E Rogus drmni rufu, celo jato, stavi ih u bazence pa kada dodjes s posla sedni i prepusti tim ribicama da ti masiraju otecene noge. Samo pazi, samo do butina u vodu jer je preko toga opasno :)
 
Jeste, slika je iz udarnog akvarijuma u Akvarijum centru. Cini mi se da sad vec imaju jos jace boje. Treba ih drzati u zelenilu. Veoma zanimljiva ribica, kao mali ciklid, koji nije ciklid. Koliko vidim ribica je pravi Srbin, svaka vodi svoju politiku u akvarijumu, stavio sam 5-6 komada na 350 litara.

f7a568e371ec95d17c1e15695cac69c3.jpg
 
Nemoj samo da se iznenadis kada vidis jednu od njih ocerupanu kao pile. Znaju da budu vrlo gadni, Dario dario je teritorijalna riba. Dobra stvar je to sto su u velikom zabiljenom akvarijumu pa imaju dosta mesta za sakrivanje ali i za zauzimanje teritorije.