Zna li neko nesto o ajkulicama?

Goga89

New Member
19 Oktobar 2008
9
0
1
Uzimam 2 vrste ajkulica. Moze li mi neko reci nesto vise o njima ili uputiti na neki link. Hvala u napred! ;)

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,487
61
48
Serbia
www.beke.co.nz
Na koje konkretno mislis razlicite vrste ajkulica? Ako ne znas latinski naziv vrste mozes li nam dati link od neke slike kako izgledaju te dve vrste?

Moja pretpostavka da se radi o dve razlicite vrste koje cesto nazivamo ajkulicama Pangasius-u i Silver sharku (Balantiocheilos melanopterus) . Mogu zajedno ali je potreban ogroman akvarijum ako im zelimo obezbediti odlicne uslove , duzinina prednje strane akvarijuma MORA biti minimum 150cm. Mnogi akvaristi (pocetnici) ove vrste nabavljaju u akvaraistickim radnjama dok su ove vrste male (4-5 cm) da bi nakon nekoliko meseci imali problem u svojim akvarijumima zbog nedostatka prostora a ujedno problem udomljavanja tih riba.

Ako imas manji akvarijum i zelis ove vrste da imas dok su male ,racunaj na to gde ces ih kasnije premestitiu u neki veci akvarijum ili nekome udomiti . ;)

Goga89

New Member
19 Oktobar 2008
9
0
1
Na koje konkretno mislis razlicite vrste ajkulica? Ako ne znas latinski naziv vrste mozes li nam dati link od neke slike kako izgledaju te dve vrste?

Moja pretpostavka da se radi o dve razlicite vrste koje cesto nazivamo ajkulicama Pangasius-u i Silver sharku (Balantiocheilos melanopterus) . Mogu zajedno ali je potreban ogroman akvarijum ako im zelimo obezbediti odlicne uslove , duzinina prednje strane akvarijuma MORA biti minimum 150cm. Mnogi akvaristi (pocetnici) ove vrste nabavljaju u akvaraistickim radnjama dok su ove vrste male (4-5 cm) da bi nakon nekoliko meseci imali problem u svojim akvarijumima zbog nedostatka prostora a ujedno problem udomljavanja tih riba.

Ako imas manji akvarijum i zelis ove vrste da imas dok su male ,racunaj na to gde ces ih kasnije premestitiu u neki veci akvarijum ili nekome udomiti . ;)

e da pangasius i silver shark, te dve vrste ubacujem i to cu po 4-5 komada. akvarijum mi ima duzinu 100 cm

paleoglodit

New Member
da

Da, koliko sam cuo i video porastu do pola metra pa i vise. Mada je i 30 cm vec previse. Ovi pagasiusi su plasljivi i pracakaju se pa sebi nanose lako povrede a skloni su i iskakanju iz akvarijuma. A i za ove druge sto navodi Fauna vazi slicno i takodje su nervchici...
Stvarno im trebaju ogromni akvarijumi. Bar 500 lit. Neznam samo zasto ih toliko prodaju...? "na tone".Uvek ih ima u prodaji bar ovde u Grckoj. I uvek se 99% ljudi zezne pa ih brzopleto i bez razmisljanja kupi. A posle " kuku jao" kome da ih uvale tako velike ili nastavljaju da ih drze u akv. gde ne mogu ni da se okrenu... ili ih "utepaju":(
Apelujem : akvarijum ti je mikroskopski za njih!
Nisu to ajkulice nego ajkuletine(mada miroljubive) cak i do metar narastu ...!!!

zootropic

New Member
27 April 2006
52
0
0
imaš u maxi-ju smrznute filete od pangaziusa...uvoz iz vijetnama...tako da vidi koliko rastua:lol:,rastu brzo jer su halapljivi...jedu ko na takmičenju..kod silvera obrati pažnju kad menjaš deo vode,osetljivi su prilično na nepripremljenu vodu..