Zna li neko nesto o ajkulicama?

Goga89

New Member
19 Oktobar 2008
9
0
1
Uzimam 2 vrste ajkulica. Moze li mi neko reci nesto vise o njima ili uputiti na neki link. Hvala u napred! ;)
 
Na koje konkretno mislis razlicite vrste ajkulica? Ako ne znas latinski naziv vrste mozes li nam dati link od neke slike kako izgledaju te dve vrste?

Moja pretpostavka da se radi o dve razlicite vrste koje cesto nazivamo ajkulicama Pangasius-u i Silver sharku (Balantiocheilos melanopterus) . Mogu zajedno ali je potreban ogroman akvarijum ako im zelimo obezbediti odlicne uslove , duzinina prednje strane akvarijuma MORA biti minimum 150cm. Mnogi akvaristi (pocetnici) ove vrste nabavljaju u akvaraistickim radnjama dok su ove vrste male (4-5 cm) da bi nakon nekoliko meseci imali problem u svojim akvarijumima zbog nedostatka prostora a ujedno problem udomljavanja tih riba.

Ako imas manji akvarijum i zelis ove vrste da imas dok su male ,racunaj na to gde ces ih kasnije premestitiu u neki veci akvarijum ili nekome udomiti . ;)
 
Na koje konkretno mislis razlicite vrste ajkulica? Ako ne znas latinski naziv vrste mozes li nam dati link od neke slike kako izgledaju te dve vrste?

Moja pretpostavka da se radi o dve razlicite vrste koje cesto nazivamo ajkulicama Pangasius-u i Silver sharku (Balantiocheilos melanopterus) . Mogu zajedno ali je potreban ogroman akvarijum ako im zelimo obezbediti odlicne uslove , duzinina prednje strane akvarijuma MORA biti minimum 150cm. Mnogi akvaristi (pocetnici) ove vrste nabavljaju u akvaraistickim radnjama dok su ove vrste male (4-5 cm) da bi nakon nekoliko meseci imali problem u svojim akvarijumima zbog nedostatka prostora a ujedno problem udomljavanja tih riba.

Ako imas manji akvarijum i zelis ove vrste da imas dok su male ,racunaj na to gde ces ih kasnije premestitiu u neki veci akvarijum ili nekome udomiti . ;)

e da pangasius i silver shark, te dve vrste ubacujem i to cu po 4-5 komada. akvarijum mi ima duzinu 100 cm
 
da

Da, koliko sam cuo i video porastu do pola metra pa i vise. Mada je i 30 cm vec previse. Ovi pagasiusi su plasljivi i pracakaju se pa sebi nanose lako povrede a skloni su i iskakanju iz akvarijuma. A i za ove druge sto navodi Fauna vazi slicno i takodje su nervchici...
Stvarno im trebaju ogromni akvarijumi. Bar 500 lit. Neznam samo zasto ih toliko prodaju...? "na tone".Uvek ih ima u prodaji bar ovde u Grckoj. I uvek se 99% ljudi zezne pa ih brzopleto i bez razmisljanja kupi. A posle " kuku jao" kome da ih uvale tako velike ili nastavljaju da ih drze u akv. gde ne mogu ni da se okrenu... ili ih "utepaju":(
Apelujem : akvarijum ti je mikroskopski za njih!
Nisu to ajkulice nego ajkuletine(mada miroljubive) cak i do metar narastu ...!!!
 
imaš u maxi-ju smrznute filete od pangaziusa...uvoz iz vijetnama...tako da vidi koliko rastua:lol:,rastu brzo jer su halapljivi...jedu ko na takmičenju..kod silvera obrati pažnju kad menjaš deo vode,osetljivi su prilično na nepripremljenu vodu..