Zajac katalog

Carinu sigurno mora proci naruceni paket , a da li ce se ocariniti, to sve zavisi od vrednosti koje narucujes ...

Moras se raspitati kod tebe u posti kolika je maksimalna vrednost narucene robe koja se ne carini..
:wink:
 
Zajac katalog1

Mene zanima kako moze iz tog kataloga nesto od opreme da se naruci posto imam i ja taj katalog ali mi je problem nemacki jezik,pa me interesuje da li je neko nesto narucivao iz istog i kakva je procedura. :lol:
 
Kao i obicno, stize tacno i na vreme...:D


katalog_2007.jpg

 
Stigao mi je jos pocetkom decembra. Visoki profesionalizam, pripremishe ga
jos pre pocetka godine na koju se odnosi. Puno lepih i korisnih stvarcica, tek da vidimo cime sve akvaristi mogu raspolagati i sta ima sve moze olaksati bavljenje izabranim hobijem. Ponekad pomislim kako je lako biti akvarista u takvim uslovima gde je sve dostupno i gde se takve stvari narucuju postom.
A kod nas...da ne pricam:(
 
Mislim da je trenutno vrednost paketa koji se carini od 20 evra pa na vise. A carina je na nivou 20% vrednosti robe mada to sve zavisi od njihovog raspolozenja i procene. Mogu za neke vrste robe da carine i po vecoj tarifi a carinska osnova nije ono sto pise na paketu kao vrednost vec vrednost koju carinici procene.
Ne carine pakete koji su vrednosti manje od 20 evra kao ni posliljke koje stizu kao pismo. Ovo je bitno jer kao pismo se tretira svaki paket laksi od pola kila (bar mislim). Takve i ne otvaraju.
 
helpi plizzz :(

moze li prevod ovoga jer sam popunio narudzbenicu za zajc katalog i ovo mi izbaca jeli ovo dobor ili lose ???????????:sorry:....

evo ovo prijavljuje :

Vielen Dank für Ihr Interesse!

Unser Katalog wird Ihnen schnellstmöglich zugestellt.
 
Veiko hvala za vase interesovanje

Nas katalog ce Vam biti isporucen sto je pre moguce:lol:.
Uspesno si narucio katalog , trebalo bi da stigne najkasnije za nedelju dana , ako ti ga ne ukrade postar , ocekuj da ga dobijes otvorenog , jer svu postu iz inostranstva otvaraju , barem meni:D , vec tri godine dobijam otvorenu posiljku
 
Stiže i meni .. nakon 10 dana .. i gle čuda poštar ga bacio na prag ispred vrata.
Niti je zvonio niti koristio sanduce. Pitam se koja li ga muka naterala da zbriše i dobih
odgovor kada sam uzeo kovertu.
Otvorio čova da zaviri .. možda neko šalje evra ili dolare .. valjam_se
Balkane, balkane, balkane moj ...
 
Na veliku zalsot katalog Zajac za 2009 godinu, ne moze vise da se naruci za Srbiju !

Razlog ne znam ali mogu pretpostaviti ,pogledajte na ostalim aqua forumima koliku su kolicinu kataloga neki "pametnjakovici" narucili. :x Verovatno je kvota za nasu zemlju probijena, a pitanje je za sledecu godinu da li cemo imati mogucnosti da ga uopste narucimo.
 
Hajde reci, kako si popunio formular za narudzbinu kataloga kada opcija gde treba upsati dzava, ne postoi "Serbia" niti kao pre "Yugosavia"?!

Hteo sam da popunim
formular za prijatelja (na njegovu kucnu adresu) koji nema kompijuter niti ima mogucnosti da dodje do njega ali ne vidim kako da pravilno popunim ? Kada sam za sebe nedavno popunjavao forumular, Serbia kao opcija je postojala .:confused:
 
e,primetio da nema srbija...i ja onda napišem bosna i hercegovina...računam,ako prođe prođe...šta,stići će u bosnu,ovi znaju da je moj grad u srbiji...i kao što vidiš prošlo...
 

Attachments

  • Picture (425 x 584).jpg
    Picture (425 x 584).jpg
    91.6 KB · Pregleda: 15
Fauna probaj ovim malim lukavstvom , u polju grad uz ime grada stavi i drzavu, a za drzavu stavi bilo koju od bivsih republika SFRJ. Trebalo bi da stigne bez problema. Recimo stavio si sloveniju, oni kad stigne u sloveniju i vide 11000 beograd srbija prosledice ga nama.:hej:
 
ma,kakva slovenija..oni bi vratili nemcima,i rekli da su pogrešili....ovako,bosna je zakon...tamo kao i kod nas....sve može!...uostalom preko bosne je prošao moj katalog i to je provereno!
 
zootropic,ja sam katalog narucio na istu foru kao ti al mi jos nije stigao...koliko je vremena trebalo da ti stigne?