Izlezeni zelembaci

Mnogo dobra stvar!!! Posebno svim vrstama kojim nije potrebna velika higrometrija. Kao prvo, lako je uredjivati unutra. Lakse nego staklo... A drugo, ostaje mnogo vise toplote nego u staklenima. Ako ti treba neka informacija, javi slobodno.
 
Nakon samo jedan dan pod UVb malac je zivnuo :mrgreen: sad nije vise onako lenj,da moram da mu stavim hranu ispred nosa da bi jeo,nego kad mu ubacim on juriiiiiiiiiii :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
E rekao si da su ti uginuli par malaca zbog tenebrija(zato sto si im davao cele),ja mislim da uopste nije do toga nego je prvenstveno do UV zraka...jer njima je UV itekako potreban...vec sam rekao da kad je malac bio pod UV-om samo jedan dan zivnuo je i ponasao se sasvim normalno... ;)
 
Da, rekao sam, da su verovatno uginuli zbog toga ("Naravno, imam i losa iskustva tri malca nisu mi prezivela verovatno sto sam pokusavao davati neiseckane male tenebrije koje su verovatno zagusele njihova zdrela.") i verovatno jesu.

Inace, poklonio sam malce kada sam video da im nedostaje UV zraci.
Simptomi zbog nedostaka UV zraka su sasvim drugaciji nego sto su moja iskustva sa prethodnim uginucima. ;)
 
Ne radi se o iskustvu , iskustva sa ovim malim zelembacima imamo podjednako jer se ranije sa odgajanjem malih zelembacima nismo susrretali ni ti ni ja , vec sam pratio svaki detalj tokom njihovog razvoja i dosao do takvog razmisljanja i zakljucka.

Definitivno, kljuc njihovog podizanja lezi u ishrani i parametrima u terarijumu. Misljenja sam, da im je izuzetno vazno podesiti meni i svakodnevno dobijanje sveze hrane, dok UV lampa igra veliku ulogu ali ne toliko koliko redovna i kvalitetna ishrana.
 
Sto se tice ishrane,ja malom dajem tenebrije,poneku dubiju(slabo ih jede), i pocele su da mi se mnoze larve moljca u koloniji fobasa,koje mu isto dajem...i njih obozava jer su mekane,srazmerne velicine(ne vece razmaku izmedju ociju,njegovih ne mojih :lol: ) sto znaci da su savrsene,e sad da li valja njih da dajem?

Pozz
 
Larve moljaca mozes slobodno davati jer su izuzetno dobre za podizanje mladih gustera a isto tako odlicne za neuhranjene gustere i jedinke koje su nakon neke terapije ostale sa manjkom telesne mase. ;)
 
Ljudi,danas mi malac uginuo :( Dosao sam malopre iz skole i nasao sam ga mrtvog,vilica mu je poplavela :ebote: juce je jeo poslednji put kod mene...normalno se ponasao i nisam primetio nista cudno kod njega :(
 
Ljudi,danas mi malac uginuo :( Dosao sam malopre iz skole i nasao sam ga mrtvog,vilica mu je poplavela :ebote: juce je jeo poslednji put kod mene...normalno se ponasao i nisam primetio nista cudno kod njega :(

Bas mi je cudno sto je tako iznaneda uginuo ?!:(

Sta si mu davao od hrane ? Da li si mu sitnio zivu hranu ili si je davao u vecim komadima?

To sto ti je iznenada uginuo sa pomodrelom vilicom (verovatno i donjim delom vrata ) govori da je velika verovatnoca gusenje tokom gutanja hrane. Znam da ovako na slepo, tesko mozemo odrediti uzrok uginuca ali je verovatnoca velika, da je u pitanju gusenje.