Kaladont!!!

Oj Dane, mnogo smo menjali pravila u ovoj igri, jedno od njih je da se ne mogu koristiti imena. Me?utim u igri ipak ide samo jedna re?, dakle pogreno si nastavio. Po?etni slog je u oba slu?aja bio IS.

Eto da pomognem: Ishemija - izraz ozna?ava nedostatak krvi u nekom delu tela, to automatski zna?i i hipoksiju. Dugotrajni proces ovog tipa dovodi do nekroze tkiva. Kod riba se moe javiti npr usled pada pritiska koji se deava ukoliko se riba na?e u "slanijoj" sredini od one koju moe da podnese. Rezultat je gubljenj vode i pad pritiska koji dovodi do ishemije celog organizma. Moe se javiti i lokalno usled povreda, parazita, tumora...
 
Xexe eto desilo se i meni. :oops: U prvom slu?aju je kraj bio na LA od Yirrkala, a u drugom na IS od yilongensis.
Eto sve se zakomplikovalo, a i protiv pravila je reci dva pojma. Me?utim morao sam jer onaj Fauna navalio da nas zakrpi skroz, pa reko da mu oteam. :D
 
Neznam zasto bi prekinuli ovu igricu.

Svaka cast Roguse, uz pojam i objasnjenje. Lepo je procitati o necemu sto i nije bas uobicajne terminologija u akvaristici. Malo specijalizovanih pojmova ne skodi. Kao kroz svaku igru i kroz ovu se moze nesto saznati i nauciti.

Roguse daj rec na koju se nastavljamo sa pisanjem.
 
Vidim niko ne zna da nastavi. :D

A meni je teko da se strpim i da ne pomenem jednu od omiljenih riba. Kao to je slu?aj i sa ve?inom ostalih koje oboavam nikad je nisam imao. Radi se o vrsti iz familije Toxotes koja se zove i prugasti strelac.
U akvarijumu u Genovi je bio sjajan braki?ni mangrova paludarijum kojim su oni dominirali.

Zna?i moja poslednja re? je jaculatrix
 
E pa Roguse i ja imam Google :D

Ixinandria steinbachi

Cat fish familije Loricariidae.

(ima je i kod Bobana bazi :wink: ali nema slike te ribe)
 
Ndako-nnakonyika nigerijski ekvivalent onome to mi znamo kao riba leptir Pantodon buchholzi. A ovoj vrsti sam ba sino? popunio podatke u bazi riba na akvaristika.org. Ipak ako o?ete najbolju mogu?u predstavu o njoj, mora?e Boban da postavi sliku svog sokola. :D
 
hmmm, ja sam mislila da ide sve to je vezano uz akvaristiku, pa i kanta, hidra, sarcophyton, moruzgva, rak, skimmer, pumpa, crijevo... :? , neka biljka kao nana, alga tipa halimeda
-ok, ako samo ribe, brodo, idemo na ribe
 
Pokemon said:
Zasto da budu samo ribe, sto ne ubacimo sve AKVARISTICKE pojmove?


Fauna prema ovom citatu nemas prava da diskavlifikujes Bobana.

Nazivi riba su dosad dominirali jer si ti bio taj koji je sve stavljao na muke svojim recima u ociglednoj zelji da zaustavis zapocetu igricu. Vise se guglalo i bunarilo po recnicima nego razmisljalo o svrsishodnosti napisane reci. Takva situacija je potpuno izbacila iz igre clana koji je ovo zapoceo jer niko nije mogao vise da se snadje sa pojmovima koji su pisani a koje ni oni koji su ih napisali ne mogu da izgovore.
Srecom Boban i Rogus su minirali sve tvoje mat poteze (zasad), sa zuljem na kaziprstu od okretanja recnika i encikolopedija, verovatno polomljenog jezika i na vrhu top liste korisnika Googla.

Zato bi bilo lepo dati sansu Pokemonu da u jednoj zivoj igri udje u svet akvarisrickih pojmova (od lokalnih naziva riba imace malo koristi) koji su mozda marginalni za profesionalce (kanta) a koji su polazna tacka na jednom akvaristickom putu.

Hvala.
 
TALOZNIK


Deo staklenog filtera u kome se skupljaju velike necistoce (i u koji sam upravo pogledao sta ima).
 
Mirka said:
Pokemon said:
Zasto da budu samo ribe, sto ne ubacimo sve AKVARISTICKE pojmove?


Fauna prema ovom citatu nemas prava da diskavlifikujes Bobana.

Mirka taj "amadman" nije prosao . :lol: Jos uvek vazi prvobitno pravilo:

Fauna said:
..Hm... bila bi bolja fora da ste nastavili samo sa nazivima i sinonimima pojedinih vrsta riba.

Pokemon said:
...Sto da ne nije losa ideja. Nema veze pocecemo sa ribama!

Prema tome, tvoja zalba je neosnovana i odbacuje se... :lol: :lol:
 
Sva sre?a pa Boban umesto Kaladont odlu?io da kae Kanta. Umalo da ja zavrim igru. :oops:

E sad jel uredu da kaem raspriva? ili moda ipak Rasbora. Poto nisam siguran oko pravila neka bude RASBORA pa smo na istom. A o nekim rasborama Mirka nedavno napisala temu. :D
 
Roguse ne o nekim rasborama, nego bas o tim rasborama :D


Plasis se crvenog kartona i prelazis na ribe, za svaki slucaj :twisted:


Izbunarila sam ovo:

RAHOVIJEVA TETRA- PYRRHULINA RACHOWIANA

Miroljubiva jatna riba iz Juzne Amerike.

(i ja) :idea: