Kaladont!!!

Sta je bilo??? Zasto su svi prestali da pisu?

Mislim da bi trebalo diskvalifikovati i Rogusa i Bobana, zato sto je Rogus napisao ribu koja se zavrsila na KA,gde ne mozemo ici dalje, a Boban sto je napisao KANTA. Ali kad dodje do cor-sokaka otvorite (napisite) nov primer.

Pozdrav Pokemon
 
Posto mogu da biram, izabrao sam:

Diplotaxodon apogon - MISLIM DA JE CIKLID

Pozdrav Pokemon
 
ta vam je svima? Nije valjda da sam vas toliko zbunio sa onim duplim pokusajima. Nema dve reci tri ili cetiri. Kad ih neko i kae poput Mirke to je da bi pojam bio bolje objanjen. Dakle od poslednjeg sloga pravi se prvi slog nove re?i i samo ta prva re? je legitimna za nastavak igre.

Onda nema vie oputanja i greenja :), igra se zavrava kad neko poput mene kae re? sa poslednjim slogom koji je KA, a slede?i na to napie KALADONT i tu je kraj regularne igre. Ili eventualno da bi bilo vie akvaristi?ka igra da zavrimo na KANTA. Samo ne ona Bobanova, nema retroaktivnih kanti.

Dakle ja kaem ONTOGENEZA - to je termin koji pokriva razvi?e i rast organizma od embriona do njegovog potpunog razvi?a. Kako ribe neprekidno rastu moglo bi se re?i da njihova ontogeneza traje sve dok su ive. Razni ?inioci mogu menjati valjanost ovih procesa i na taj na?in kod li?inki riba ili tokom njihovog razvi?a dovesti do brojnih deformiteta.
 
E Pokemone ne?u tako da se igram, daj obajanjenje ili makar link. Smisao ovoga kako ja vidim je da svako po neto i nau?i na laki na?in, a ne da svaki put mora da prekopa web.
 
Uh, skoro mesec dana niko ne moe da se seti nastavka. Bobane mora malo lake da se igra. Ili da se menjaju pravila. :lol:

Ajde ovako, na dva sajta koja sigurno znate, i koji tako?e u naslovu imaju re? akvaristika, postoje teme o akvarijumima u kojima ive ribe naih voda.

Jedna od pomenutih vrsta upravo je osim svoje neverovatne lepote nastavak na poslednji slog prve crvene re?i termina koji je Boban dao.

Eto ba nije teko. Imena vrste i roda su jednaka.

Ko otkrije ili koga mrzi da se potrudi neka tera dalje na slog US.
 
Da zanimljivo, a kesega je ustvari druga riba. Pa sam na linku koji si stavio otio da proverim i vidim da kesega Abramis ballerus tako?e u narodu ima ime beovica. I tako su to pecaroi spojili u jednu vrstu. Eto nam malo one pakosne radosti, kad saznamo da nismo mi akvaristi krivi za sve zbrke vezane za ribice.

Ina?e ja sam kad je Alburnus u pitanju znao samo nadimak kaugler. to je i logi?no poto sam iz onih sremsko-vapskih krajeva. A i zbunio sam se ?itaju?i kao se od njene krljuti prave biseri. Verovao sam da Ohridski i valjda bee Bajkalski biser jesu mogu?i zahvaljuju?i jedinstvenim vrstama riba. Ispade da se radi o vetini koju su razvili smao majstori u tim krajevima poto beovica ivi takore?i svugde.

Lepa ova igra i laka - Ikola - varijetet jedne ribe koju bih voleo imati u posedu. Onako glavata frontoza izgleda kao mudrac me]u ciklidima:lol: Pretpostavljam da je linija nazvana po delu Tanganjika jezera.
 
Mirka said:
...Gde je objasnjenje Fauna, naki link????
Da li je ovo vrsta praska za ves ili nesto drugo???

Pa lepo sam naziv (pojam) podebljao , obelezio drugom bojom i na kraju linkovao. Dovoljno je da postavis kursor na naziv Alburnus Alburnus i da kliknes na njega kako bi dosla do zeljenog objasnjenja... :roll:

Izgleda da si ti previse u tom fazonu Poljske.. :twisted: :lol:
 
Labeo fisheri


Rizom - Da definisem kao podzemno stablo biljke


Rogus kada pricas o nekim temama sa drugih akvaristickih sajtova bolje bi bilo da postavis direktni link ka temi nego da pricas u zagonetkama. Vecina ovde zna o cemu ti govoris ali mnogi i neznaju. Pored toga i jednostavnije je da se tema nadje.
To je prednost interneta i mi to treba da koristimo. Takav vid razmene informacija nikako ne moze da se svrsta u neko bezobrazno reklamiranje ili neki drugi vid koji ometa rad ovoga sajta i zato bez ustezanja.
 
OK, OK, mada sam ja teo da bude tee i da ljudi malo sami trae.

Omobranchus banditus - Bobane ima li nekog iskustva sa ovim blenijem i zato nosi ime razbojnika? Pretpostavljam zbog crnih vertiklnih ara na svetlom telu, ali ko zna moda im ai drugih razloga. Na fishbase je samo ilustracija google ne daje nita.
 
To sam naao i ja Fauna, ali je vrlo turo opisana i ne preterano dobro ilustrovana.

Opet us. Usteriana - jedna u akvarijumima ?esta biljna vrsta iz roda kriptokorina.