Leoprad gekon

Ne znam kako vasi gekoni, al ova moja je postala zesci smor! :( 23 sata spava onda uvece oko 22h izadje, pojede ono sta sam joj namenio izbleji tu 10-ak min, i vrati se u svoj "humidity box" iz kojeg ne izlazi! :(
al nista se ne moze porediti sa osecanjem koje u meni nastupi onda kada pojede lateralisa i pogleda me pravo u oci, a u njima vidim samo zadovoljstvo i kao da mi kaze... Volim te.... :D:D
 
Zna li neko mozda jel ok ako pokrijem tenebrije necim da nemaju svetlo (imale bi vazduh naravno) ? Treba li im svetlo da bi se razmnozavale valjano ili? pozz
 
za SVE LJUBITELJE REPTILA

Moram da vam kazem da ukoliko drzite ugrozene vrste ili one koje su kod nas zabranjene,pazite sta pricate po forumima.Postoje likovi, jednog licno znam jer mi je prijatelj iz drustva Istrazivaca ci je posao da vas nahvataju , oduzmu ljubimca i naplate kaznu.
Ovo nije za podsmeh!
Zato samo napred ali pazljivo!
 
Majstorka je :D sad sam je izmerio i ima 19-20cm,a stara je 8-9meseci max...Fauna jel to normalan rast ili je ovaj moj malo veci ? :D Drugar vec dugo ima leoparda i njegov je manji od mog i to dosta....

Pozz :hej:
 
moja raste samo u sirinu... postavicu slike moje lepotice cim nadjem bolji aparat
 
Evo i ja resio da se oprobam u razmnozavanju leopard gekona :D Muzjak je od drugara,zenka je moja. Nakon 5 dana,uparili su se,mozda su se uparili i pre toga ali sam bio odsutan pa nisam video. Taj peti dan su se sigurno uparili,a snimio sam samo kad momak nije mogao da udje :D Kad sam prestao sa snimanjem muzjak je opet pokusao i ovog puta je uspeo,sto znaci da su se dva puta sigurno uparili :)

Evo snimka

http://www.youtube.com/watch?v=AtDaUvtfAp4
 
Parenje propalo,zenka nije ostala gravidna :( Ali zato raste i raste

Evo novih slika

a792ce4cda1a19b3dbc32fc80bc68490.jpg


00e90944151773b6a8bb7b76f0bfcea3.jpg


e29cca848f8d5e2498fb9f5c4333e521.jpg