Leoprad gekon

Trebalo bi da se presvukla danas oko 20h to mislim jer je izgubila onu bledu boju tj. sada se vide nove i lepse boje na njoj :D Svetlo sam ugasio oko 20h i od tad(bar mislim jer nisam bio tu) ona je u toj kutiji...

Pozz
 
Pa sinoc je pojela 5 tenebrija a cvrcka ni da pogleda! Samo okrece glavu od njega! Mislim ne bi ni to pojela da je nisam probudio sinoc i da joj nisam mahao ispred nosa sa pincetom! Ostavio sam joj par tenebrija u posudici pre neki dan al ih ni ne primecuje! Postoji stvar koju nisam spomenuo oko nje a to je da je jedno 3 god jela samo crve za pecanje koje sam kasnije saznao ne treba davati! (tada nisam imao net tako da nisam imao ni gde da saznam bilo sta vezano za nju! )Da bi na kraju totalno prestala da jede i bila toliko mrsava da si mogao rebarca da joj prebrojis! :( Mukica mala! Tad je imala i neku infekciju oka! Oci su joj bile zamucene i retko ih je otvarala i stalno je nepomicno lezala! Tad sam je otpisao... mislio sam da je gotova! Secam se kad sam joj prvi put ubacio cvrcka kako je onako mrtva svom snagom skocila na njega! :) Nisam mogao da verujem odakle joj snaga! i evo od tad jede cvrcke i tenebrije sa povremenim kalcijumom i vitaminom D3! Ta infekcija se da kazemo povukla, mada i dalje moze da se vidi ako se zagleda da je imala nesto! I sve je da kazemo bilo normalno oko nje do pre nekih 7-8 dana! Nisam imao nista da joj dam da jede par dana i onda sam joj dao od jednom 3 cvrcka i 3 tenebrije! I od tada spava stalno i ponekad izadje napolje! I jede samo ako je nateram! :( i eto to je to otprilike.... Izvinjavam se na ovolikoj opsirnosti al morao sam da se ispovedim nekom! Hvala svima na savetima i pozdrav od gekonke i mene!:hej:
 
Neznam sta da ti kazem :sorry: posalji ti slike nje sto pre pa cemo da vidimo...kazes da je jela,sto je dobro i ako vidis da je vrsila nuzdu onda je jos bolje :mrgreen: slike sto pre ;)

Pozz
 
hmhm.sam ti njoj ponudi sto rznovrsniju hranu i cvrcke razlicitih velicina.kupi kalcij u tabletama za ljude i to onda zdrobi i uvaljaj hranu.btw ja sam nov iz hr sam.bavim se teraristikom.sretno s gekonkom ak nece i dalje jest kupi e vitamin isto za ljude u ljekarni i to u onim ko malim stklenim ampulicama i to joj onda nasilu stavis u usta i to ce joj otvorit apetit.samo par kapi.sretno
 
Da ne zna mozda neko na koliko se odrasli gekoni presvlace? Okvirno me interesuje! Posto se ne secam kad sam je poslednji put video da se presvukla!:ebote: elem gekonka je dobro, jede ko zmaj, ne mogu da stignem da je nahranim kolko pojede! :D Inace sve vas puno pozdravlja! e tako... pozz :D
 
A evo i moje gekonke posle duzeg vremena! :) Slike su losijeg kvaliteta zato sto je slikano telefonom! :( al sta sad! :)
 

Attachments

  • Gekonica.jpg
    Gekonica.jpg
    70.4 KB · Pregleda: 21
  • Gekonica 2.jpg
    Gekonica 2.jpg
    60.4 KB · Pregleda: 14
  • Gekonica 3.jpg
    Gekonica 3.jpg
    62.5 KB · Pregleda: 16
  • Gekonica 4.jpg
    Gekonica 4.jpg
    84.8 KB · Pregleda: 16
  • Gekonica 5.jpg
    Gekonica 5.jpg
    73.9 KB · Pregleda: 18
A jeste lepa mukica ..... Posle svega sta je prezivela dobro je da je jos ziva! :) Dobice decka posle nove godine! Zasluzila je! :D a evo ti cele slike.... pozz:hej:
 

Attachments

  • Gekonkica 7.jpg
    Gekonkica 7.jpg
    67.9 KB · Pregleda: 20
  • gekonkica 8.jpg
    gekonkica 8.jpg
    61.7 KB · Pregleda: 14
Primetio sam da je terarijum sa zadnje strane slobodan, odnosno providan, sto meni malo para oci . Mislim da je bolje postaviti nekakv poster papir ili nesto slicno kako bi se izbegla ta providnost zadnje strane. Odlicno bi pristajala smedja boja pozadine ili neka slicna nijansa , efekat bi bio mnogo realisticniji. Jos bi dodao , da sve te posudice prikrijes (oblozis)komadicima stena ili sitnijeg kamenja kako bi dekor izgledao sto prirodnije.

Inace ,gekoncic je sasvim zdrav i ok sto se moze primetiti na fotki ;)
 
Jeste gekonka je zivnula malo! Jede ko luda! A nocu kad ugasim svetlo u sobi napada me kad prolazim! :D Lujka mala! Inace sto se pozadine terarijuma tice to je samo privremeno tako. Planiram da joj ovog meseca, ako Bog da, napravim pozadinu od stiropora i plus neke objekte... Mislim imam ja ideja dosta kako bi joj uredio prebivaliste al nemam iskustva sa materijalima recimo, sa tehnikama rada, pa sa bojama, i jos 100 drugih stvari na koje kad pomislim odma se smorim! :( Al videcemo .... polako cu krenuti da se zezam sa tim pa dokle stignem! Inace gekonka ce dobiti decka kao sto sam vec pomenuo posle Nove Godine kad prodju praznici i to! Da se ne uobrazi samo! A na prolece mladence planiram da preselim u novi, veci, moderniji i komforniji apartman sa 5 zvezdica! :D al otom potom! Sve sugestije i primedbe su dobro dosle! .... Meni strasno para oci ova vestacka biljka! Ne znam smem li da joj stavim nesto prirodno i to? hvala jos jednom i pozdrav:hej:
 
Evo mene konacno,mogu vam reci da gekoncica lepo napreduje,porasla je dosta....:sampion:
 

Attachments

  • Picture 001 (816 x 612).jpg
    Picture 001 (816 x 612).jpg
    36.3 KB · Pregleda: 15
preka88,sad cu ti nesto rec,ti imas nas koje srece da ti je gekon ziv jer ti crvi za pecanje su ti larve od muha a te larve su prepune bakterija i svih sranja tako da neznam sta da ti kazem gekonkica ti je od celika sto je to uspijela prezivit.;)
 
To kako je prezivela jedno 3-4 god na tim crvima to se i ja pitam! :D U poslednji cas sam joj promenio ishranu (jednostavno nisam znao sta treba da jede) i od tada je ziva i zdrava hvala Bogu! Mada ima jos nekih posledica, al o tome se ne prica! Primetio sam da ovde svi vole da tove svoje gekone, da budu debeli onako i da im rep bude duplo deblji od tela! Da budu zadrigli onako! :D Moja gekonka je manekenka i mora da ima liniju! :D Nisam ni za anoreksicne a pogotovu ne za pregojene zivotinjice! Pozzz:hej:
 
Ovakva je moja bila kad je stigla,bas je lepotica:) Mare gekoncica ti je predivna....!!!!
 

Attachments

  • Leoprad gekon 5.jpg
    Leoprad gekon 5.jpg
    41.2 KB · Pregleda: 8
  • Leopard gekon 4.jpg
    Leopard gekon 4.jpg
    39.9 KB · Pregleda: 10
  • Leopard gekon.jpg
    Leopard gekon.jpg
    75.1 KB · Pregleda: 11
Evo jos slika gekoncice....
 

Attachments

  • l.gekon 001.jpg
    l.gekon 001.jpg
    34.1 KB · Pregleda: 8
  • l.gekon 002.jpg
    l.gekon 002.jpg
    33.3 KB · Pregleda: 10
  • l.gekon 003.jpg
    l.gekon 003.jpg
    52.6 KB · Pregleda: 8
i terarijuma.....pa recite sta vam se svidja,sta ne...
 

Attachments

  • l.gekon 004.jpg
    l.gekon 004.jpg
    57.5 KB · Pregleda: 14
  • l.gekon 005.jpg
    l.gekon 005.jpg
    62.8 KB · Pregleda: 15
  • l.gekon 006.jpg
    l.gekon 006.jpg
    55.7 KB · Pregleda: 15