Leoprad gekon

Da nebih gushio onu temu stavicu slike novog ter i gekona ovde...ipak je ono tema o pozadinama za ter...Danas sam uzeo staklo i zavrsio sam poklopac...Evo kako sve izgleda

Pola poklopca je mreza a pola staklo
[Broken External Image]:[URL]http://img37.picoodle.com/data/img37/3/8/27/f_P1020732m_7b2059e.jpg[/URL]


[Broken External Image]:[URL]http://img37.picoodle.com/data/img37/3/8/27/f_P1020729m_b073aee.jpg[/URL]


A evo i gekonke koja nevoli da se slika pa bezi u zaklon :lol:
[Broken External Image]:[URL]http://img37.picoodle.com/data/img37/3/8/27/f_P1020750m_f9e1044.jpg[/URL]



Pozz
 
Naravno da cu da se potrudim kad ih mnogo volim(moje gugije)...kad sam je stavio u ter sve joj je bilo novo i sve je morala da lizne :D Sad je nasla mesto gde ce da spava(ispod stepenica)...evo upravo je gledam i popela se na ono uzvisenje levo i sunca se ;)

Pozz
 
Kako svi imate lepe i podgojene gekone! :( Rasni onako vidi se da su domacinski gekoni! Iz bogate kuce! :D A ne ova moja mrsava mukica! Ma ima i ona da pusti stomacinu!:evil: Ima da ima najveci rep i najvecu stomacinu na celom forumu! Mukica anorexicna! :) pozz
 
Kako svi imate lepe i podgojene gekone! :( Rasni onako vidi se da su domacinski gekoni! Iz bogate kuce! :D A ne ova moja mrsava mukica! Ma ima i ona da pusti stomacinu!:evil: Ima da ima najveci rep i najvecu stomacinu na celom forumu! Mukica anorexicna! :) pozz

Heheheh...ma samo polako i ima i tvoja da pusti stomak...moja je bila bas mrsava kad je dosla i nije jela par dana ali zato kad je projela

Pozz
 
Samo se vi zajebavajte sa mojom gekonkom! :p Videcete kad ona postane krokodil! :D Za koji dan samo da uzmem kameru i da slikam lepo! Posto je budjavo preko fona da slikam i to :D pozz
 
Inace gekonka odbija da jede vec skoro 7 dana! :| Nije jela jedno 4 dana recimo pa sam joj krkno 3 cvrcka i tri tenebrije jer ste me prozvali da mi je mrsava i od tada evo sad ce 7 dana nece nista da jede! :( Po ceo dan spava a onda uvece pomoli glavu iz kucice i samo nastavi da spava! :( Bas je beda...
 
Mukica! :) Elem jedno pitanje za sve koji imaju gekone! Da li se i vama desava da vas cenjeni ljubimac obavlja nuzdu gde stigne ili to radi iskljucivo u jednom cosku? Moja gekonka se u pocetku drzala jednog coska i bila je kulturna devojcica, a zadnjih godina to radi gde stigne! Cak i u posudici za vodu! Vise puta! Unapred hvala! :D pozz
 
Ja sam citao da vrse nuzdu u jednom cosku...moja je prvo na onoj platformi levo pa sam joj ja premestio u cosak na dnu ter-a i sad tu vrsi nuzdu...koliko je stara tvoja gekonka? ;) E da,evo sad sam stigao iz skole i video da se moja gekonkica presvukla :D

Pozz
 
Pa kod mene je jedno 4-5 godina sigurno... tako da je velika devojcica tako reci zena! :D Vec pocinje njeno ne-izlazenje iz kucice da me nervira polako! :( Sve je prestala da radi! :( Samo bleji u kucici koju sam joj kupio u Pet-Centru i spava po ceo dan! Pocinjem da se brinem!
 
Probaj da je nahranis...ako jede i vrsi nuzdu redovno onda nemoras da brines :) I moja je po ceo dan u kucici i retko kad izadje da se sunca(jedino kad otvorim terasu i kad je bila ona kisa pa je bilo hladno) ... samo je ti hrani(ako hoce da jede) i nema brines ;)

Pozz
 
Mozda ima razloga za brigu a mozda i nema ,tesko je ovako na nevidjeno proceniti.
Samo bih napomenuo, da leopard gekoni u terarijumima imaju jako promenljivo ponasanje kako u ishrani tako i u ostalim karakteristikama za svoju vrstu. Imajuci u vidu da je kod tebe 4-5 godina ,trebao bi znati da li je to period nesto neobicnijeg ponasanja tvog ljubimca ili je zaista u pitanju neki zdravstveni problem. Tesko da ti mozemo pomoci ovako preko diskusija na forumu , mozda je najpametnije da i dalje pazljivo pratis njeno ponasanje i kako je vec mare rekao , prati da li uzima hranu i da li redovno ostavlja
izmet na uobicajeno mesto. ;)

Inace , za neku utehu, primetio sam da u ovom periodu pred kraj leta, vecina leopard gekona menja ponasanje , sa redjim uzimanjem hrane i duzim mirovanjem na odredjenim mestima. Trenutno kod dva prijatelja koji drze leopad gekone u svojim bogato opremeljenim terarijumima ,imaju potpuno isti problem.

ps.
pokusaj sto pre da fotografises zenkicu i postavis sliku, kako bih videli u kakvoj je formi.
 
E da ja pitam nesto :) da li neko zna zasto moja gekonka provodi dosta vremena u humidity box-u?(za one koji neznaju humidity box-kutija sa vlaznim tresetom ;) )

Pozz