Pomoc u vezi debljine stakla za novi akvarijum

genijeurazvoju

New Member
19 Septembar 2009
1
0
1
Pozdrav drugari,

Zelim da napravim novi akvarijum.Posto su cene nenormalne,novih akvarijuma u radnji ,odlucio sam se za varijantu URADI SAM.....dimenzije akvarijuma bi bile 73x43x48 .....
E sad ne znam koje staklo da koristim, nalazio sam razne tabele ali po nekima ispada da je to staklo od 6 mm a u nekima da je to staklo od 8 mm.....
Potreban mi je iskusan odgovor ne bih bas da se igrammm :):):0

Stavio bih ja 8mm ali nije mala razlika u ceni a imam veliku zelju za novim akvarijumom.Takodje me interesuje koji silikon da koristim , neki poseban ili...?

Hvala
 
Pa sto se cena tice najmanje kosta staklo bilo da je kupovni aq. ili pravljeni. Ako preracunas i troskove opreme itd videces i sam sta se vise isplati .
Ja sam za uradi sam varijantu, ne zbog cene nego sto onda pravis sve kako tebi odgovara ukljucujuci i osvetljenje i filtraciju u grejac itd.
Postavlja se pitanje koja je tebi tu visina. Jel 48? Pazi verovatno mogu obe debljine jer je tu granicna visina samo da znas da ti je 8mm sigurnije a za 6mm bi trebala ojacanja pa bi i to moglo. Stvar je u tome da ti ne moras praviti tu visinu. Ako smanjis na 40cm moze 6mm bez ojacanja.
Silikon treba da bude namenjen za aq. Koriste se i drugi ali ja ne bih.
 
Ja sam ipak za varijantu,da svako radi svoj posao i ono u šta se razume!
Mene je akvarijum 80x40x40 izašao 3000,00 dinara kod jednog poznatog i priznatog staklara u NS!
Kako ti je Paleoglodit napisao do 40cm visine može da ide 6mm staklo,a kad na kraju podvučeš crtu sama izrada stakla ne prelazi jednu petinu ukupnoga budžeta za formirenje jedog solidnog akvarijuma!
Pozdrav i od mene i dobrodošao!
 
Da i ja postavim jedno pitanje a da ne otvaram novu temu?

Za akvarijum dimenzija 100x50x50 koja je preporuceka debljina stakla.
Da li traba stavljati ojacanja ili ne.

pozz
 
100x50x50 to ti dodje te dimenzije 250 L a staklo moze 8 mm da ti je dimenzija akvarijuma 100x60x50 onda bi moralo staklo 10 mm a to sto se tice ojacanja neam pojma pitaj nekog malo iskusnijeg :lol:
 
a ako bi se akvarijum uradio od stakla 10mm onda mu ne bi trebala gornja horizontalna ojacanja.

hvala na odgovorima