Crvenouha kornjaca

Poklanjam crvenouhu kornjacu

Pozdrav svima.
Zelela bih da poklonim crvenouhu kornjacu nekome ko ima uslove, znanje i volju da dalje odgaja ovo divno stvorenjce. Velicina oklopa donjeg joj je oko 10cm i potpuno je zdrava. Zbog stambene situacije nemam mogucnosti da joj obezbedim veci terarijum i bolje uslove, a ne zelim da se muci, pa bih je, iako mi je mnogo draga poklonila nekome ko to moze da joj obezbedi. Prilicno je pametna i umiljata, navikla se cak da jede i iz ruke. Nadam se da ce se neko sto pre javiti.
064/26.30.281 Ruzica
 
pozdrav svima

I posle duže pauze evo nas opet... Muža još nismo našli, a mlada je sve veća i veća...
picture.php

picture.php

Probali smo sa crvima, glistama i nađosmo rešenje. Hrana za veeelike pse, time se sada hranimo, pojede koliko cane corso kada je imao tri meseca otprilike...
Molimo sve koji imaju mužjaka crvenouhe kornjače i voljni su da ga prodaju ili menjaju za manju ženkicu da nam se jave.
 
kornjaca je snela jaja :)

e ovako, kao prvo pozdrav svima:)
imam kornjacu od 31.januara 1998. god i sada je bas velika... zave se Djole mada do pre par sati nismo bili sigurni da li je devojcica ili decak :oops: sve sto sam na netu nasla me je bunilo jer ima neka teorija po oklopu ispada da je devojcica a po repu da je decak pa po sari na oklopu opet da je decak i na kraju pre 2 godine je imalo mali problem pa smo ga vodili kod veterinara, koja i nije bas strucna pa je rekla da je morao biti kastriran... ali pre par sati u vodi smo nasli 5 jaja!? po vecini foruma mogu samo da nadjem uslove za drzanje, kakav je terarijum potreban cime se hrani ali nigde i to kad je kornjaca polno zrela i da li nosi jaja!? a zivi sama :( moram priznati da poslednjih par meseci, doduse ima vec i godina, zivi u velikom lavoru u jako losim uslovima jer je prethodni terarijum polomila!? i zbog finansiske situacije i prostora u stanu nikako da dodje na red da dobije novi tererijum :(( cak se razmisljamo da je odnesemo u zoo vrt, ali sve ajde jos jedan mesec, nadamo se da cemo imati da izdvojimo da ipak ostane kod nas...
 

Attachments

  • IMG_1164.jpg
    IMG_1164.jpg
    29 KB · Pregleda: 42
  • IMG_0937.jpg
    IMG_0937.jpg
    41.2 KB · Pregleda: 42
  • IMG_0213.jpg
    IMG_0213.jpg
    28.7 KB · Pregleda: 39
Pozdravi i tebi :)
Zao nam je zbog svega toga i verujem da ti nije lako u takvoj situaciji. Gajiti nesto tako dugi period i na kraju se rastati radi nekih realno teskih okolnost nije bas laka stvar. Jednostavno nam te zivotinje prisrast k srcu. Sa druge strane ako je u losim uslovima onda je bolje da se nemuci. Odluka je tvoja pa kako presudis. Mozda bi i neko mogao da je preuzme od tebe. Razmisli i o tome.

Pogledaj i da li neko ima viska neki terarijum pa da se domognes toga makar i za neku simbolicnu nagradu. Ima mnogo dobrih ljudi ovde koji su spremni da pomognu.

Razmisli o svemu opet pogotovo sto si sada sigurna sta imas pa mozda cak i nabavka druge kornjace slicne velicine moze da bude resenje. Razmnozavanjem tih kornjaca mozda i mozes da ublazis troskove. Nebavim se teraristikom pa sacekaj i druga misljenje kompetentnijih od mene.
 
Pozdrav Lola:welcome1:

Situacija u kojoj si se nasla jeste malo komplikovana ali nije i neresiva. Djolita bi trebala sto pre da dobije novi terarijum sa svom pratecom opremom a ako nisi u trenutnoj mogucnosti, letnji je period pa moze se malo pricekati a za to vreme pokusati resiti poblem ;)

Nadam se da ce se neko javiti sa konkretnijim predlogom od mene .:)
 
kornjace

pozdraw swima :mrgreen:,
da li neko zna gde mogu da se kupe kornjace u beogradu, posto sam isla po pet shopovima i rekli su mi da je prodaja zabranjena...hwala unapred
 
Zadnji put sam ih video u jednoj akvaristickoj radnji ali bile su u takvom stanju da ti ne bih preporucio da ih kupis. Vecina je bila sa zatvorenim ocima i bespomocno je plutala po akvarijumu, a to je prvi znak da su bolesne tj. drzane tokom transporta u jako losim uslovima. Kad nadjes da ih kupis prvo pogledaj u kakvom su stanju, potrebno je da aktivno plivaju, imaju jasno otvorene oci, rado uzimaju hranu. Oklop treba da je ciste boje, bez belicastih zamucenja.
Pre nabavke same kornjace potreban ti je akva-terarijum sa grjacem, osvetljenjem i filterom, jer samo ce u tim uslovima kornjaca napredovati i koliko-toliko normalno ziveti. Vrlo brzo ce od od zivuljke velicine nokta porasti u "cudoviste" od deset i vise santimetara i svaki ce joj terarijum biti mali. Kad uzimas kornjacu treba da znas da su to ljubimci za dobar deo tvog zivota i ako mozes sve ovo da im obezbedis onda je ok. Ako mislis da je drzis u onoj plasticnoj posudi sa palmom, bolje zaboravi na to.
 
Zashto niko netje da mi pomogne? :(

Josh neshto me zanima. Da li mora da se prokuvava voda koju sipam u akvarijum? Do sada sam prokuvavao, ali se pojavljuje kamenac u vodi tj. ostaje na povrshini...
 
Nemoze niko ovako da ti pomogne,slikaj ceo akvarijum ;) Koja je temperatura vode?Da li imas spot sijalicu iznad kopnenog dela da kornjaca moze da izadje da se sunca?Jel imas UVB lampu?
 
Josh neshto me zanima. Da li mora da se prokuvava voda koju sipam u akvarijum? Do sada sam prokuvavao, ali se pojavljuje kamenac u vodi tj. ostaje na povrshini...


Vodu ne moras da prokuvavas, potrebno je da ona odstoji bar 24 h da ispari hlor.Ta voda koju dosipas u aq mora da bude iste temperature kao voda u tvom akvarijumu.
 
Kornjace u osnovi nisu toliko osetljive na hlorna jedinjenja ali ona su iritirajuca po nju pa to nam govori da treba da ih odstranimo iz vode. Za kornjace je vazniji sam kvalitet vode i on treba da se odrzava kao da su u pitanju ribe. Nekako najgori problem je amonijak i on je uglavnom izvor nesrece kod terarista koji se bave kornjacama. Da se to sve resi zahteva dodatne napore, recimo hranjenje van akvarijuma kao i ucestalija promena vode.

Sigurno postoje i druga otmenija resenja koja poseduju sami teraristi.
 
Vitamini

Evo, i ja se pridružih ovom forumu. Pozdrav svim članovima.

Imam dve crvenouhe kornjače, stare nešto više od godinu dana. Obzirom da nemam UV lampu dajem im povremeno dečje AD kapi tako što ih kapnem na tubifeks i dam im da pojedu. Na ovaj način sam rešio problem mekog oklopa. Interesuje me da li je ovo štetno za kornjače ili nije.

Usput da pomenem još nešto. Jedna od moje dve kornjače ima neku anomaliju odnosno oklop joj se ne sastoji od adekvatnog broja ploča i ploče nisu u simetričnom rasporedu. Osim što se razlikuje u izgledu oklopa, ova kornjača izgleda i da je razroka jer stalno promašuje komade hrane koje hoće da pojede. Inače, osim ovoga, ponaša se normalno i ima apetita. Lepo napreduje.:hej:
 
Ad kap nisu stetne za kornjace i mozes slobodno da ih dajes povremeno. Oklop kod te kornjace koji se nije simetricno razvio verovatno je genetska greska i tu ne mozes nista da uradis. Dobro si pretpostavio da ima problem sa vidom, verovatno na jedno oko uopste ne vidi pa nemoze da fokusira hranu.
Preporucio bih ti da im pored tubifiksa dajes povremeno i neku ribu zajedno sa kostima, moze i sardela, a dobro bi dosli i puzevi iz nekog akvarijuma. Ribu je najbolje da iseckas na sitne komade i kad zavrse sa jelom uklonis ostatke hrane i eventualno promenis vodu.
 
Hvala na odgovoru. Inače ih hranim vrlo raznovrsno, ali sam tubifeks pomenuo samo zato što im sa njim dajem AD kapi (lepo upije).
 
Pozdrav ivcha.m,sto se tice ove "razrooke" kornjace moguce je zbog nedostatka vitamina i D3 kalcijuma...UVb je obavezno kod vecine(svih dnevnih) reptila,tako da ti preporucujem da je sto pre nabavis...
 
Pitanje u vezi crvenouhe kornjace

Cao svima,ja imam jedno pitanje vezano za moju crvenouhu kornjacu koju sam ranije kupila(pre 4 meseca od prilike)znam da joj treba slijalica sa UV zracima li ne znam kako to izgeda zbog cega je toliko vazna i kako se instalirava pitam jer planiram da kupim jos jednu kornjacu,veci akvarijum i da li joj je potrebam grejac???Sta sve moze da jede osim njene hrane?

Hvala unapred!
 
UVb je potrebno zbog sinteze D3 vitamina koji je potreban svim reptilima...UVb je neonska cev, koja se instalira kao i svaka neonka :D Grejac je potreban ;)
 
cao svima!
kupila sam dve ove kornjacice pre cetiri godine, Napoleon i Cezar, ali mi je Cezar(manja) uginuo prosle godine :(
Napoleon i ako je kod mene vec cetiri godine, jedva da je nesto narastao, a tek sad mi je jasno i zbog cega :)
Potrudicu se sad da mu obezbedim sve sto mu je neophodno
p.s. nisam ni znala da one mogu toliko da narastu :)
hvala svima na dobronamernim savetima