Detalji iz Pecinog akvarijuma

Peca

Member
4 Novembar 2004
157
0
16
Novi Beograd
Poto volim da "lovim" detalje po akvarijumu, ovde cu da stavljam fotografije i komentare iz istog. Na srecu, akvarijum je jo uvek mali i nema puno tih detalja... za sada :wink:
 

Attachments

  • e_masrumi_detalj.jpg
    e_masrumi_detalj.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 166
  • e_masrum_na_pesku.jpg
    e_masrum_na_pesku.jpg
    37.8 KB · Pregleda: 159
  • e_nesto_sitno.jpg
    e_nesto_sitno.jpg
    54.1 KB · Pregleda: 174
Evo jo malo detalja. U pitanju su Zoanthus-i, ili "dugmici". Ubrajaju ih u kolonijalne korale ili polipe. Mogu se naci u raznim bojama, kako oboda tako i unutranjosti. Idealni su za pocetnike, jer nisu prezahtevni.
 

Attachments

  • zoe_1.jpg
    zoe_1.jpg
    39.8 KB · Pregleda: 112
  • zoe_2.jpg
    zoe_2.jpg
    39 KB · Pregleda: 137
Zoe bi ja preporucila svim pocetnicima, stvarno su lijep dodatak svakom akvariju i nisu jako zahtjevni.
Ima par podvrsta koje trae dodatnu hranu (to moe biti bilo to morsko, jako dobro usitnjeno)...i treba pripaztit da neki ne bi mijenjali boju pod svjetlom, tj. pripaziti pod koju vrstu svjetla ih stavimo.
Lako ih je seliti, jedino treba dobro pripaziti kada se barata njima, poto imaju neurotoksin. Oprez s njima je u svakom slucaju potreban!
 
Evo jo nekoliko detalja, koje sam juce primetio. Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovakvim crvima? I da li neko zna cija bi ovo mogla biti jaja? Veoma su sitna, moda manje od 1 mm.
 

Attachments

  • crv_1_173.jpg
    crv_1_173.jpg
    33.8 KB · Pregleda: 109
  • jaja_ko_zna_cija_1.jpg
    jaja_ko_zna_cija_1.jpg
    38.1 KB · Pregleda: 89
  • jaja_ko_zna_cija_2.jpg
    jaja_ko_zna_cija_2.jpg
    40 KB · Pregleda: 115
Peca, za jaja nemam pojma, stvarno, nisam se s tako necim susrela u akvariju, a to se tice crva, ba takvog imam (tj. neto vie njih u zadnje vrijeme i ne bi ti znala neto o njima pametno reci)...vidjela sam kako po staklu struu algice i kako guta pijesak...
 
nacekacete se vi za fotku celog akvarijuma.....

Setite se samo koliko mu je godina trebalo da zasoli samo vodu....

Ako nastavi tim tempom, na Pecin 50 rodjendan akvarijum ce biti reprezentativan Za slikanje ucelo. :twisted:
 
Problem je u tome to ovde nema dobrog kamenja i organizama za kupiti, pa moram da cekam. :twisted: A to se tice jaja, pa dobra su, probaj ti da gleda ekran sa naocarima na glavi...godine su to, ne jaja :mrgreen:
 
Pre neki dan sam zahvaljuju?i jo jednom Jasenkinom paketi?u unapredio populaciju mog malog akvarijuma. Stiglo je nekoliko kesa u kojima su bili novi Sarco (dugopolpni), jedan fragi? Montipore (braon boje), mala kolonija Clavularia, dva mashroom-a, od kojih je jedan izuzetno lep - plavo/ljubi?ast. Tu je i nova kolonija Xenia, kakvu ranije nisam imao. Stavljam i neke fotkice da to sve ilustrujem.
 

Attachments

  • e_montipora_krupno_nz.jpg
    e_montipora_krupno_nz.jpg
    43.9 KB · Pregleda: 68
  • e_sarco_dugi_nz.jpg
    e_sarco_dugi_nz.jpg
    44.9 KB · Pregleda: 65
  • xenia_new_nz.jpg
    xenia_new_nz.jpg
    41.9 KB · Pregleda: 74
  • masrum_novi.jpg
    masrum_novi.jpg
    40.5 KB · Pregleda: 60
Peca drago mi je da ti fragi?i odgovaraju i da su stigli u redu (ipak je dugo putovati vre?icom po Savi :wink: )
Mogao bi uskoro postaviti i sliku cijelog akvarija :D , ba me zanima kako sada izgleda!
 
Bas lepo da razmenjujete korale. Ovo ce da ohrabri i druge pa da i morska krene kako treba.
Eto ti sada Peco i mali izazov sa Montipora koralima. Ovo je relativno lak koral za negu ako imas valjane uslove. Ovaj koral na slici je malo traumiran i vidi se da je izgubio deo kolonije. To sve mozes da povratis ako mu posvetis malu paznju. Kalcijum je jedan od uslova pa Peco poradi malo na tome.
 
hehe, Bobane, dobro si to primjetio...traumirana monipora?! A da samo zna to je sve prola, dobro da se je i izvukla iva :wink:
Ina?e, Peca, to je Bobane rekao glede kalcija, stoji, a ti ju samo dri na ja?em svijetlu i ja?em protoku i vjerujem da ?e i kod tebe rasti lijepo kao i kod mene. Ta montica nije neki problem, dosta brzo raste, oko cm na mjesec (dobro, moda malko manje, ovisi, trebalo bi je mjeriti, a meni se to ne da).
Pripazi samo na jednu stvar, kako ima dosta krhak kostur, kako je prima, jer samo malo ja?i stisak mogao bi ju slomiti , ali ako ti se i tako neto dogodi, ne o?ajavaj, samo zapikni i taj drugi dio negdje, pokuaj u?vrstiti (poslije se ona sama primi) i ima od jedne dva :D
 
Hehehehe bobane pa kako ti kazesh ako mu namestish valjane uslove onda ne postoji problematichni koral ili neko drugo zivo biche. :) Problem je kako to da se uradi. Ma nije vishe ni to problem, problem su pare. :)