Kaladont!!!

Ej, zaboravili smo na ovo :shock:
Posto si kupio pastu onu koju si rekao da jesi (necu da naznacim koju :lol: ) sad predji na nas domaci KALADONT :D -ovo je za Rogusa

Ajde neko nek nastavi......... :!:
 
Uf ovde ?e Boban morati da oda uskoro jedno polje u koje se upisuje eljena re?, a pomo?u kojeg bi se proveravalo da li je to ve? re?eno. Sve to mi pada na pamet kao nastavak mislim da je ve? pomenuto. :shock:

Ne vredi ne mogu, moda je od one geropaste to sam po?o da koristim. :oops:
 
Ajde i ja da se poigram malo. Ovo je bar lako :)
Dr. Herbert R. AXelrod, cuveni biolog i istrazivac, autor mnogih knjiga i nadasve interesantna licnost. Mnoge vrste nose u svom nazivu njegovo ime. I to bas vrste koji mnogi od nas drze u svojim stanovima, diskusi,koridorasi,tetre...
Pokusavam da nadjem o ovoj za nas znacajnoj licnosti nesto vise na netu ali ne ide, mozda je to dobra ideja da se negde napise malo o biografijama tih zasluznih ljudi za ihtiologiju.

Evo nadjoh nesto o njemu, pogledajte na ovom linku

http://www.axelfish.uoguelph.ca/about_axel.html
 
Pa nesmeta malo da se trazi i vidi da li ima nesto i na to famuzno aaaiiii

Ova biljka sto ju je Buca postavio u stvari je Heteranthera diversifolia i u tom rodu je jedna koja se zove Star grass. Ima predivne cvetove i biljku je dosta zeznuto odrzavati.

Ajde sada na igru.

ianthinus

Ianthinus je vrsta ciklida iz roda Labidochromis.
 
Ej poto se niko ne javlja a ja ba i ne znam pravila ove igre evo mog predloga, iako ne znam da li treba da se sad nastavi na us ili is zapravo.

usitatus Synodus
 
Treba da se stavi jedna rec a ne dve. Zadnja dva slova se koriste da se zapocne nova rec.
Ja sam trazenu rec zadebljao a tek u objasnjenju sam stavio i drugu radi pojasnjenja.

Sada nije ni vazno jer obe reci se zavrsavaju na US

Moja rec je:

Usta

Mislim da neko objasnjenje nije potreno.
 
tang 8)
...morska riba iz porodice surgenfisha, zebrasome ili njima slicne...moja Lulu je uti tang ili zebrasoma flavescenis
 
Nga-bye-ma - Myanmar-ski naziv za eta?e me?u ribama, za vrstu Anabas testudines ili na engleskom climbing perch.

Tamonji narod ve?inu riba naziva prefiksom nga, to me navodi na zaklju?ak da to verovatno na njihovo jeziku ozna?ava ribu.

Bobane jesi li imao kad ovu ribu pred sobom? Mene je oduvek fascinirala svojim izgledom i sposobnostima.