pomoc

filip75

New Member
25 Avgust 2010
4
0
1
dakle po naslovu se vidi da sam nov....znam :(

elem, dobio sam zlatnu ribicu i akvarijum koji je pozeleneo posle 7 dana. Akvarijum je bio tezak sa vodom 50 kilograma i otelio sam se dok sam promenio vodu,ocistio filtere i sve ostalo.

Neko pametan mi je predlozio da promenim akvarijum i to sam ucinio, kao od pleksiglasa ne zeleni toliko cesto. Kao sto rekoh i to sam ucinio i sad je zlatna ribica u pleksiglas akvarijumu u tamnom delu sobe i akvarijum je pozeleneo za 5 dana.

Sta da radim da se resim zelene napasti koaj se lepi na sve. filter, pleksiglas.....
 
Naice neko pametniji, moraces detaljnije to ispisati. Ali uglavnom manje svetla ako rastu toliko alge i vise bilja ( sto je sa japankom moguce samo uz dobruuuuuu ishranu ) :)
 
Moras da navedes jos informacija,sta imas u akvarijumu,dali imas podlogu bilje jos neke stanovnike,svetlo-koje? itd...

Zelena voda se pojavljuje kad je previse hranjivih materija u vodi,a aq izlozen svetlosti pa alge bujaju, imas ovde na forumu nekoliko tema pa pogledaj...

Da znas ovo sa pleksiglasom mi se svidja:mrgreen:,originalno nema sta....Samo bi ja to uporedio kao kada bi ti neko rekao da koristis plasticnu viljusku dok jedes i koliko god da pojedes neces se ugojiti kao sa metalnom...Sjajno nema sta!:lol:
 
dakle, ja pretpostavljam da je iz tvog ugla zanimljivo ali meni svakako nije jer nisam u svetu akvaristike. Elem, ribica nema nikakvu podlogu. Akvcarijum je apsolutno bez biljaka i raznoraznih korala, tvrdjava i plasticnih labudova. Niceg nema. Ako je bitno, ranije je bilo i kamencica i dvorac ali, sam sve izbacio jer sam pretostavljao da mozda i to utice na "zelenilo".

Bitno je da kad smo joj promenili celinu i prebacili je u plexiglas, prvo zelenilop se pojavilo posle 21 dan a sad ne moze da izdrzi duze od 7 dana iako svaki put promenim kompletnu vodu, operem filtere i grejac.

Kao sto sam naveo, nema u akvarijumu nista sem ribice. Iznad nje se nalazi belo neonsko svetlo koje radi 24/7 i to je sve.

Poz F
 
Do pojave zelene vode može doći ako proces cikliranja akvarijuma nije bio regularan.Preuranjeno stavljanje ribe u akvarijum, prekomerno hranjenje i izloženost dugom fotoperiodu, a u filteru nisu zaživele korisne bakterije.
Pranje filtera i promena kompletne sadržine vode, dovodi do iste situacije. Kako u akvarijumu nemate biljaka, zamračite ga potpuno, prekrivanjem i svaka 2-3 dana promenite samo po 1/3 vode. Filter nemojte prati a, ribicu redovno hranite, ne stavljajući velike količine hrane. Pozdrav
 
"Kao sto sam naveo, nema u akvarijumu nista sem ribice. Iznad nje se nalazi belo neonsko svetlo koje radi 24/7 i to je sve."

To je sve al i to je mnogo...Svetlo ne treba toliko da radi,posto nemas biljaka moze raditi samo par sati tek toliko da vidis sta se desava unutra.Ribama nije potrebno svetlo.Cak i da imas biljke preporucljivo je najvise svetlo da bude ukljuceno do 12 casova dnevno.

Ono sto te je posavetovao Krcko poslusaj i neces imati problema sa zelenom vodom sigurno.

Sve radi umereno i oko ciscenja,a pogotovu oko hranjenja...hrani ribe toliko koliko pojedu za par minuta,ukoliko ostane po dnu znaci da se preterao pa ces tako naci pravu meru...

Pozdrav!
 
Hvala lepo odmah na pocetku,

ovo mi je plan. Promenicu joj 1/3 vode danas. Drzacu je u mraku nocu ionako sljasti neonsko svetlo da ne moze da se spava :)
Sto se hrane tice, tu se pridrzavam pravila i dajem joj onoliko koliko joj je stvarno potrebno. Ni previse ni premalo.

Ako ne dodje do promena za 10-tak dana, moracu nesto da menjam dodatno.


Jos jednom , hvala